وانیش واژگان منتشر شد

کتاب وانیش واژگان تالیف انوشیروان ابراهیم نژاد در شمارگان یک هزار نسخه با بهای ۱۳۵ هزار تومان از سوی انتشارات فرهنگستان ادب شیراز چاپ و منتشر شد.

به گزارش پسین اوز کتاب «وانیش واژگان» که به بررسی کلمات و فرهنگ واژه های اوستائی می پردازد در ۱۲۶ صفحه و در قطع رقعی انتشار یافته است. انوشیروان ابراهیم نژاد نویسنده این کتاب در مقدمه می نویسد:

«انگیزه فراهم نمودن این کتاب، شور و اشتیاقی بوده که برای شناساندن واژه های فارسی، سانسکریت، اوستائی و پهلوی شروع نمودم.»

او سعی کرده است که با سند و مدرک ثابت کند که اغلب واژه هائی که به نظر عربی، انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی می رسد، ریشه آنها از زبان فارسی است و با صراحت اعلام می دارد: که زبانی که از پشتوانه قوی در دنیا برخوردار است. فقط زبان فارسی است.

ابراهیم نژاد می نویسد: «لِوِر» که در گویش اوزی به معنای لب، است. واژه ی پارسیک بوده که در زبان های خارجی هم نفوذ یافته است مثلاً در فرانسه به لب می گویند لور و کلمات کالِگ، کَل کَل، کَلَپَترَه، که در گویش اوزی به معنای غصه و غم، پرگوئی و بیهوده گوئی است نیز در اصل پارسیک بوده و این نشان می دهد که گویش اوزی و سایر گویش های زبان خودمونی یا لارستانی جز، زبان های اصیل فارسی است. کتاب «وانیش واژگان» توسط چاپ پرتو اوز طراحی جلد و توسط اطلس دهقانی طراحی صفحات و در چاپخانه دنیا به چاپ رسیده و انتشارات فرهنگستان ادب آن را منتشر کرده است.

پسین اوز، ضمن تبریک برای انوشیروان ابراهیم نژاد برای وی آرزوی موفقیت بیشتری را دارد.

 


2 دیدگاه

  1. میز خدمت فرمانداری وحکایت.اداره ثبت. اسناد. واملاک

    از صاحبان نظر ورسانه ها وافراد. دلسوز. اوز میخواهیم که در میز خدمت. فرمانداری که فردا در نماز جمعه. حضور. دارند. درباره ایجاد نمایندگی. ثبت. اسناد واملاک از فرماندار شهرستان. سوال. نمایند. تا وضعیت این. اداره. مهم وکلیدی در اوز. روشن. شود

  2. همگام با همشهریان. اوزی. رای خواهیم. داد

    بخاطر این که تاثیری در زندگی خود. و فرزندانمان داشته باشیم با شرکت. در انتخابات. ورای. به دکتر پزشکیان همراه. با دیگر. هموطنان حرکت. میکنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد