کباب خاره

به گزارش پسین اوز، و با توجه به قدمت تاریخی بخش کهن اوز و وجود غذاهای خوشمره و بی نظیر در این منطقه می طلبد که کباب خاره که کبابی منحصر به شهر اوز است را با کسب مسئولان میراث فرهنگی در خدمت آثار ناملموس ایران به ثبت برسانیم. کباب یکی از غذاهای محبوب مردم ایران بویژه لارستان، خنج، گراش و اوز می باشد. این غذا از قفقاز به ایران آمده است. ناصر الدین شاه قاجار دربازگشت از سفر فرنگ آن را به ایران آورد و آشپزهای دربار به پخت و تهیه آن اقدام کردند و شیوه تهیه آن به مرور زمان و با سلایق مختلف تغییر کرد.

در ایران بیشتر از ۲۰ نوع کباب به عمل می آید که می توان از:۱-کباب قفقازی ۲-کباب برگ ۳-کباب کوبیده ۴-جوجه کباب ۵-شیشلیک ۶-کباب نباب ۷-بختیاری ۸-کباب کنجه ۹-ترشه کباب ۱۰-کباب خوئک این کباب از چربی اطراف کبد و لوزالمعده گاه و گوسفند تهیه می شود، ۱۱-کباب جگر ۱۲-ماهی کباب۱۳-کباب تابه ای ۱۴-کباب سلطانی ۱۵-کباب دوش۱۶-دنده کباب گوسفندی ۱۷ -کوبیده مرغ ۱۸-کباب حلزونی ۱۹-کباب ترش ۲۰-کباب حسینی در بین این کباب های خوشمزه که در اقصی نقاط ایران تهیه می شود. در جنوب و استان فارس، کباب لاری یا کباب کنجه لاری شهرت بسیار دارد. کباب کنجه ماستی یا لیمویی آن بسیار خوشمزه است اما کباب خاره که سیخ آن از خار درخت نخل بوده چیدمان کباب جالب است. علاوه بر گوشتی که مدت ۲ روز در ماست ترش نگه می دارند. بعد با روغن زیتون، نمک، فلفل آغشته کرده و در بین گوشت ها چربی دنبه گوسفند یا چربی سایر قسمت ها به همراه فلفل سبز و پیاز قرار می دهند. چون خار درخت کوتاه است معمولا دو قطعه گوشت، یک قطعه چربی، فلفل و پیاز قرار می دهند و خاصیت کباب آبدار بودن آن است. اگر زیاد به آتش نزدیک نشود که بسوزد و با حرارت پخته شود یکی از خوشمزه ترین کباب های ایران می شود.

کباب خاره منحصر به شهر اوز است و مردم این دیار از قدیم الایام به دلیل نبودن سیخ فلزی درخت نخل استفاده می کردند. این نوع کباب که ویژه این دیار است در حال فراموشی است. می طلبد که مسئولان میراث فرهنگی لارستان نسبت به ثبت کباب کنجه لاری و کباب خاره اوز اقدام کنند. گفتنی است که کباب نباب و گلپایگان در فهرست ناملموس ایران ثبت شده است. می توان کباب خاره که در نوع خود بی نظیر است نیز ثبت شود. ضمنا نوعی کباب حسینی وجود دارد که از سیخ چوبی استفاده می کنند ولی قطعات و چیدمان گوشت آن خاره بسیار فاصله دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد