دیوان موذن

مجموعه اشعار یونس موذنی در قالب کتاب «دیوان موذن» از سوی انتشارات ایلاف شیراز با همکاری موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج چاپ و منتشر شد.

این مجموعه شعر به نام دیوان موذن در قطع وزیری با جلد اعلا سخت در ۷۰۱ صفحه و شمارگان ۲۵۰ نسخه و بهای ۳۵۰ هزار تومان منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

یونس موذنی دبیر بازنشسته آموزش و پرورش که سال ها در شهر اوز ساکن و مشغول تدریس بوده، اهل روستای بیغرد و فردی متین و علاقمند به شعر و ادبیات است که مجموعه سروده های خویش را در قالب این کتاب عرضه داشته است. وی یکی از اعضای فعال انجمن های ادبی بوده و به ویژه در انجمن ادبی اوز نیز حضور فعال و آموزنده ای داشته و دارد.

کتاب نفیس دیوان موذن که علاوه بر سخن ناشر و مقدمه رئیس هیات مدیره موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج شامل ۵ بخش به ترتیب بخش اول قصاید و غزلیات، بخش دوم مثنویات، بخش سوم رباعیات، بخش چهارم اشعار ویژه کرونا و بخش پنجم اشعار به گویش بیغردی است. با ملاحظه و مطالعه کتاب دیوان موذن، احساسات و انسان دوستی و محبت آفرینی سراینده برای مطالعه کننده نمایان و مشخص می شود و بدون اینکه سراینده را از نزدیک ببینی می توان تصورات ذهنی از یونس موذنی را داشت که انسان وارسته، آرام و علاقمندی است.

وی در این کتاب اوز را فراموش نکرده و در صفحه ۱۹۸ و در بخش نخست (قصاید و غزلیات) به مناسبت ارتقای اوز به شهرستان سروده ای درج کرده است وی ضمن تبریک به مردم، اوز را مستحق این ارتقاء دانسته و همت و پیگیری مردم را ستوده است.

کتاب دیوان موذن در کتابفروشی های شهر اوز برای خرید علاقمندان عرضه می شود. برای یونس موذنی آرزوی موفقیت بیشتر را داریم.

 

 


2 دیدگاه

  1. تبریک به آقای موذنی

  2. سلام ضمن خداقوت ،به جناب آقای استاد موذنی که الحق والانصاف انسانی وارسته،متین، متقی وسرشارازمحبت ومهربانی است تبریک عرض نموده برای ایشان آرزوی موفیت بیشتر ازدرگاه ایزدمنان خواهانیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد