روستای تاریخی محلچه میزبان نخستین شورای اداری سال جدید شهرستان اوز

نخستین شورای اداری سال ۱۴۰۳ با حضور امام جمعه، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، مسئولان ادارات، دهیاران، شهرداران، بخشداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر، روستا و شهرستان به ریاست فرماندار در روستای محلچه اوز برگزار شد.

به گزارش پسین اوز، رئیس شورای اداری گفت: جمهوری اسلامی با اقتدار تاکنون ۴۲ انتخابات را برگزار که در اسفند گذشته آخرین آن بود. وی انتخابات اوز را موفق و اظهار داشت: افزایش رشد مشارکت مردم داشته‌ایم.

محمد محمدی با اشاره به نقش اقتصاد در توسعه گفت: همایش بزرگ سرمایه‌گذاری جنوب را برگزار و فرصت مناسب را برای سرمایه‌گذاران فراهم خواهیم کرد. وی همچنین سال ۱۴۰۳ را سال پر رونق نامید و افزود: بزرگداشت شهدای اهل سنت در ۱۲ تیر ماه برگزار می‌گردد. فرماندار شهرستان اوز از ستاد اسکان مسافران نوروزی سپاسگزاری کرد و گفت: شهرداری، میراث فرهنگی، نیروهای نظامی و انتظامی، فرمانداری، آموزش و پرورش در این مورد همکاری و اقدام کرده‌اند و از مردم فرهنگ دوست اوز که در آخرین جمعه ماه رمضان برای آزادسازی غزه شرکت کردند تشکر نمود و اظهار داشت: با ساخت و ساز غیر مجاز برخورد قانونی می‌شود و در سال ۱۴۰۳ مسئولان ادارات موظف هستند سه کار ویژه مشخص را تعریف و به فرمانداری ارسال کنند و در کارهای فرهنگی نیز برنامه‌ریزی و توجه ویژه می‌گردد.

حامد رستمی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان را در شهرستان اوز بسیار عالی دانست و از حاج عبدالله سلحشور نیکوکاری که در دو سال اخیر افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان کارهای عام المنفعه را انجام داده است تقدیر کرد. وی گفت: یک دستگاه خودرو ون به روستای هیرم اختصاص یافته است که بهای آن ۴۰۰ میلیون تومان توسط دهیاری و ۴۰۰ میلیون تومان توسط سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و ۷۰۰ میلیون تومان هم وام ۴ درصد تامین شده است. وی در پایان گفت: ۹ دستگاه ون برای ۳۷ شهرستان فارس بوده است که یک دستگاه با شرایط فوق به روستای هیرم شهرستان اوز اختصاص یافت.

حاج شیخ محمد زمان زمانی امام جمعه، سید حسام الدین زندوی رئیس دادگستری اوز، فتح الله امینی رئیس شورای اسلامی استان فارس، داریوش رسولی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اوز صحبت کردند.

رئیس دادگستری بر مقوله جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، مسائل فرهنگی و حجاب و توجه به ارباب رجوع و رعایت عدالت تاکید کرد.

امام جمعه اوز به وظایف مسئولان و رعایت عدالت و اجرای قانون که باعث رضایتمندی پروردگار است.

رئیس اداره منابع طبیعی درباره اخذ تشکیلات سازمانی ادارات جدید صحبت کرد.

رئیس شورای اسلامی استان فارس از اعلام آمادگی شوراها برای همکاری با مردم و مسئولان خبر داد.

در پایان، نماز جماعت به امامت حاج شیخ عبدالله خانه باز امام جمعه روستای محلچه در مسجد جامع اقامه و حضار افطاری و شام را به میزبانی دهیاری، شورای اسلامی و خیرین روستای محلچه صرف نمودند.

عکس از آنا حسینی


3 دیدگاه

  1. قابل توجه. جناب خضری مدیر سایت

    آقای خضری لطفا کامنت ها و نظرات مخاطبان. را زودتر منتشر کنید زیرا که نظرات مردم. همان افکار عمومی. اوز. است که باعث. میشود. مردم. به سایت. خبری شما. بیشتر مراجعه نمایند. ومسولان هم. از نظرات مردم. مطلع. میشوند. باتشکر

  2. هدف ازین جلسه. وبرنامه بازدید. ازین روستا چیست. وچه مسأله ای. مطرح وپیگیری خواهد. شد اینشالله که خیر. باشد

  3. تشکر از اطلاع رسانی امید است این جلسات برای مردم فایده داشته باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد