سخنی با بروجردی نماینده مردم در مجلس

*احمد خضری- دوره جدید مجلس دوازدهم از ۷ خرداد ۱۴۰۳ آغاز شد. در نخستین نشست، نمایندگان قسم خوردند تا در خدمت به مردم و کشور انجام وظیفه کنند. مردم ۵ شهرستان جنوب استان فارس یعنی لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم که علاء الدین بروجردی را به مجلس فرستادند؛ نیز انتظاراتی دارند و از نماینده می خواهند که در اجابت خواسته های آنان همکاری و تلاش نمایند.

بدیهی است این ۵ شهرستان دارای درخواست های مشترک بوده و هرکدام از شهرستان ها نیز درخواست و تقاضای ویژه دارند.

الف- درخواست های مشترک

۱-اغلب مردم ۵ شهرستان جنوبی ساکن و شاغل در کشورهای حوزه خلیج فارس هستند. بنابراین انتظار است در روند عبور و مرور آنان، اخذ ویزا و سایر امکانات رفاهی، تسهیلات جدید بوجود آید. این موضوع می تواند با تعیین سفیر قوی آشنا به منطقه،  مدیر، مدبر و پرکار که بتواند ارتباط بین ایران و امارات متحده عربی را ارتقاء دهد.

۲-پیشنهاد می شود کنسولگری کشور امارات متحده عربی در لار تاسیس تا بتوان تسهیلات بند یک فراهم شود.

۳-مردم جنوب فارس، مردمانی اصیل، صبو ر و فرهنگ مدار هستند. خدمات به آنان پاسخ به محبت و رفتار حسنه آنان است. بنابراین تصویب لوایح دقیق برای سرمایه گذاری، برطرف کردن موارد دست و پاگیر و بالاخره جلوگیری از فرار توانمندیها، سرمایه و ایجاد تسهیلات لازم برای دوام و بقاء افراد، سرمایه های آنان و توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها مورد انتظار است.

۴-ساخت راه آهن، شیراز، جویم- لار، بندرعباس و شیراز، جویم، لار، گراش، اوز، خنج، لامرد و عسلویه.

۵-ایجاد مناطق اقتصادی تجاری آزاد در لار، اوز و خنج به دلیل موقعیت جغرافیائی آنها چون شهرستان های گراش و جویم هم استفاده خواهند برد.

۶-گره گشائی از کار مردم بویژه در بخش صنعت، مسکن و اشتغال و عدم فراموشی وعده های خود در زمان نامزدی و تبلیغات مجلس.

۷-اجرای نقش نظارتی خویش در مجلس که بتوان با اختلاس ها بویژه در ورزش برخورد قاطع شود. در این زمینه دچار تعارفات سیاسی یا جناحی نشده و منافع ملی در اولویت قرار داده و از منافع شهرستان ها، دفاع گردد.

۸-شما انسان مجرب و دنیا دیده ای هستید. بهتر است در روابط خارجی مواضعی اتخاذ نشود که ظاهرا قاطعانه باشد اما در عمل با بن بست و نبود راهکارهای لازم برای خروج مواجه  گردد و التهابات افزایش یابند.

۹-آموزش و پرورش انسان ساز و جامعه ساز است. وزیر آن باید دارای درایت و بینش و معلم محور باشد. چون بسیاری از اعتراضات معلمان مرتبط به مشکلات موجود در نظام تعلیم و تربیت است که می توان با مدیریت وزیر آن را اصلاح کرد.

۱۰-وحدت، سرلوحه کارتان باشد. امروز جامعه بویژه ۵ شهرستان جنوبی بیشتر از گذشته به داشتن وحدت و دوری از تفرقه نیازمند است. در این بین وجود وحدت بین اهل سنت و شیعه اهمیت فراوان دارد که در منطقه ما قدمت این وحدت به بلندای تاریخ می رسد و باید در حفظ و ترویج و ارتقاء آن کوشید.

ب- درخواست های شهرستانی:

در اینجا نیازمندیها و درخواست های مردم شهرستان اوز مطرح می شود. بدیهی است فعالان اجتماعی در سایر شهرستان ها نیز درخواست های خود را اعلام کرده یا خواهند کرد.

۱-شهرستان اوز از نظر راههای ارتباطی یکی از فقیرترین شهرستان های حوزه انتخابیه شماست. سال ها این را گفته و نوشته ایم و انتظار داریم که محور «داراب – زرین دشت، شرفویه، اوز، عسلویه» که در منطقه به راه مربط معروف است و باعث می شود که جنوب کشور (استان بوشهر) به فارس و مرکز کشور ارتباط یابد و موجب تسهیلات برای شهرستان های گراش، اوز و لارستان هم می شود را مورد توجه قرار داده تا به اتمام برسد.

۲-محور شهرستان های خنج، اوز، گراش و لار که بخشی از آن یعنی لار- گراش، اوز ۲ بانده شده بقیه آن یعنی از شهر اوز تا خنج نیز  ۲ بانده  و اتوبان شود.

۳-محور اوز- کوره نیز به صورت ۲ بانده ساخته شود و کوره- بختیارویه نیز مرمت و بازسازی گردد.

۴-بعضی از ادارات مهم هنوز در مرکز شهرستان اوز تاسیس نشده است که در راس آنها اداره ثبت اسناد و املاک است می طلبد که در این مورد اقدام شود.

۵-تا این لحظه که این یادداشت نوشته می شود. دفتر خدماتی پلیس +۱۰در اوز تاسیس نشده و انتظار است در تاسیس آن تسریع شود.

۶-با توجه به این که قبلا اوز دارای دانشسرای تربیت معلم دختران بوده است مردم انتظار دارند نسبت به تاسیس دانشگاه فرهنگیان دختران در اوز اقدام شود.

۷-مجوز بیمارستان جدید اوز که توسط خیر بی ادعا«یوسف راهپیما» با هزینه بسیار بالا ساخته شده است اخذ گردد.

۸-نمایندگی های ادارات پست، ورزش و جوانان، تامین اجتماعی، میراث فرهنگی و غیره به اداره ارتقاء یابد.

۹-درجه شهرداری اوز مدت هاست که راکد مانده است؛ می طلبد در افزایش درجه آن اقدام شود.

۱۰-تاسیس بخشداری در دهستان فیشور از تقاضاهای اصلی مردم است.

۱۱-تاسیس نمایندگی های ادارات در بخش بیدشهر و بخش پیش رو «فیشور» از دیگر انتظارات مردم است.

۱۲-تاسیس درمانگاه یا بیمارستان تامین اجتماعی ضرورتی است که مردم حاضر به همکاری هستند.

۱۳-به کارگیری جوانان تحصیلکرده متعهد به منظور ایجاد اشتغال و سپردن مسئولیت به آنان در ادارات برای اعتماد سازی می تواند نقش موثری در پیشرفت شهرستان داشته باشد.

۱۴-تاسیس مرکز تلفن ثابت در مناطق کنارسبز، مسکن مهر، دانشگاه پیام نور، شهرک فردوس و غیره از مطالبات دیرینه مردم است.

۱۵-نماینده محترم حتما عذر ما را پذیرا خواهید بود که سال ها در نوبت شهرستان شده بوده و خواسته های فراوان داریم که تاکنون اجابت نشده ولی شما می توانید مردم صبور این شهرستان را یاری دهید.

*رئیس خانه مطبوعات شهرستان اوز


7 دیدگاه

 1. حکایت. تاسیس اداره ثبت. اسناد. در اوز

  با تشکر. از آقای. خضری. بابت. مطرح کردم. مطالبات مردم. شهرستان. اوز اینشالله یک هیتی از اوز برای مطرح کردن تاسیس اداره مهم وکلیدی. ثبت. اسناد واملاک. ودرخواست. کمک از نماینده مجلس. با ایشان. ملاقات. نمایند قطعا تاثیر گذار خواهد. بود

 2. نماینده. مجلس. و کمبودها. ومطالبات شهرستان اوز

  ممنون که درخواست ها و کمبودهای. شهرستان. اوز. را اطلاع. رسانی میکنید لطفا برای جلوگیری. از پراکنده گری. چند تا درخواست. اصلی. را مانند. جاده مربوط. جاده خنج و تاسیس ادارات ثبت. اسناد. املاک و تامین. اجتماعی. را پیگیری جدی. نمایید. واز جناب. بروجردی. کمک گرفته شود. لازمه کار هم. ابتدا دیدار و ملاقات مردم. و نماینده مجلس. است

 3. معلم.بومی از شهرستان. اوز

  آقای بروجردی دراین مدت تنها به خود. لار رفت. وامد. دارند وظاهرا کاری به سایر شهرستانها حوزه. انتخابیه. ندارند مردم. ومسولان. اوز. باید. با ارتباط. وملاقات حضوری با ایشان درباره کمبودها. ومشکلات وومطالبات شهرستان اوز ایشان. را در جریان. درخواستها ی. مردم اوز قرار دهند از جمله مسأله جاده. و استقرار. ادارات دولتی و. بیمارستان. راهپیما و اوضاع بیمارستان فعلی اوز

 4. سپاس وتشکر ، الحق که خوب نیازمندی های جنوب وشهرستان اوز را ن‌وشته آید

 5. قابل توجه. جناب. احمد. خضری

  قرار بود در نماز جمعه ودر مراسم میز خدمت دولت درهفته گذشته دراوز. از آقای فرماندار. درباره تاسیس نمایندگی ثبت. اسناد. املاک در اوز. سوال شود. آیا رسانه شما. ویا هر نهاد. وشخصی. اطلاعی. ازاین مورد. دارد. لطفا. جهت اطلاع مردم خبر رسانی. کنند. با تشکر. شهروند. اوز

 6. حضرت آیت الله آیت اللهی محبوب مردم اوز و به طور کلی محبوب اهل سنت جنوب فارس بودند و آن بزرگوار تقاضای ارتقاء اوز به شهرستان را امضا نمودند.
  آقای دکتر بروجردی داماد آن بزرگوار است و ما از ایشان انتظارات ویژه داریم

 7. مسولان اوز واقای بروجردی. توجه فرمایید

  گوش اگر گوش منو. ناله اگر ناله توست. آنچه به جایی نرسدفریادست تا کنون که این شعر برای شهر. اوزمصداق. داشته زیرا قریب به ۵. سال است که مردم. اوز بدنبال تاسیس اداره ثبت. اسناد. هستند. و تاکنون هیچ. کس. جوابگو. نبوده. است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد