تعمیر و بازسازی گنبدهای اوز

به گزارش پسین اوز، و به نقل از پایگاه خبری پیام دانش اوز سه گنبد شیوخ در آرامستان اوز به همت عبدالقادر فقیهی تعمیر و بازسازی می شود.

برپایه این گزارش گنبدهای حاج شیخ محمدشریف، حاج شیخ احمد بزرگ (گپ) و حاج شیخ احمد فقیهی پدر مرحوم شیخ محمد فقیهی تعمیر و بازسازی می شوند. عملیات بازسازی گنبدهای شیوخ اوز توسط مهندس فریدون نامی انجام می شود. در حال حاضر مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال توسط عبدالقادر فقیهی در حساب هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز واریز شده تا به نسبت پیشرفت کار به پیمانکار پرداخت گردد. ساسان پیرزاد نماینده نیکوکار اظهار داشت: عبدالقادر فقیهی علاوه بر ساخت قسمتی از دانشگاه های پیام نور و آزاد اخیرا هزینه ساخت ۲ باب خانه معلم و تعمیر گنبدهای اوز را نیز عهده دار شده است.

گفتنی است که رواج ساخت مقابر گنبددار از قرن سوم بوده است و از قرن ششم به بعد در سراسر جهان اسلام انواع آرامگاهها دیده می شود.


2 دیدگاه

  1. آنچه که درتصویر دیده میشود تعمیر و مرمت گنبدها میباشد اما در ابتدا فکر میکردم گل گنبد ها را تخریب و با سبک و سیاق جدید ساخته میشوند. دستشان درد نکند . با توجه به شرایط وضعیت ارزهای خارجی وارزش بالای آنها در مقابل پول ایران ازجمله دلار بهتر است خیرین ساکن در کشورهای عربی خلیج فارس از فرصت استفاده نموده و نسبت به سازندگی و سرمایه گذاری در اوز و اشتغال جوانان اوز همت نمایند. این ۸۵ میلیون تومان با دلار ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان معادل ۴ تا ۵ هزار دلار میشود . انشااله خداوند به ثروت خیرین برکت بدهد و همیشه بفکر توسعه و عمران و آبادی اوز باشند.افراد آگاه هم سعی نمایند نیازهای ضروری و زیر ساختی اوز و پروژه های سودمند تعیین و تعریف نمایند وبه خیرین معرفی و پیشنهاد نمایند تا هم زمان بتوانندچندین پروژه را به مرحله اجرا ببرند و سعی نمایند پروژه ها مابین چندین پیمانکار تقسیم نمایند تا همه پیمانکاران و شرکتها فعال و با تجربه شوند و پیمانکار انحصاری نباشد که تبعات خوبی ممکن است در آینده نداشته باشد

  2. آنچه که درتصویر دیده میشود تعمیر و مرمت گنبدها میباشد اما در ابتدا فکر میکردم گل گنبد ها را تخریب و با سبک و سیاق جدید ساخته میشوند. دستشان درد نکند . با توجه به شرایط وضعیت ارزهای خارجی وارزش بالای آنها در مقابل پول ایران ازجمله دلار بهتر است خیرین ساکن در کشورهای عربی خلیج فارس از فرصت استفاده نموده و نسبت به سازندگی و سرمایه گذاری در اوز و اشتغال جوانان اوز همت نمایند. این ۸۵ میلیون تومان با دلار ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان معادل ۴ تا ۵ هزار دلار میشود . انشااله خداوند به ثروت خیرین برکت بدهد و همیشه بفکر توسعه و عمران و آبادی اوز باشند.افراد آگاه هم سعی نمایند نیازهای ضروری و زیر ساختی اوز و پروژه های سودمند تعیین و تعریف نمایند وبه خیرین معرفی و پیشنهاد نمایند تا هم زمان بتوانندچندین پروژه را به مرحله اجرا ببرند و سعی نمایند پروژه ها مابین چندین پیمانکار تقسیم نمایند تا همه پیمانکاران و شرکتها فعال و با تجربه شوند و پیمانکار انحصاری نباشد که تبعات خوبی ممکن است در آینده نداشته باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد