روزه ششه

به گزارش پسین اوز، اهالی اوز و توابع بعد از انجام مراسم عید سعید فطر شش روز کامل و پشت سر هم را روزه می گیرند. چون مدت آن شش روز است به روزه ششه معروف شده است.

امام جمعه اوز در این مورد به پسین اوز گفت: روزه ششه در بین بسیاری از مسلمانان از جمله جنوب شرقی استان فارس، شمال هرمزگان و استان بوشهر رواج دارد. حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده افزود: در این مورد روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) ذکر شده است که یک روز بعد از عید سعید فطر به مدت شش روز می توان روزه گرفت و پایان ماه رمضان پایان روزه نیست و روزه مستحب می تواند ادامه داشته باشد.

امام جمعه اوز در پایان اظهار داشت: اگر کسی نتوانست بلافاصله بعد از عید فطر روزه ششه بگیرد این فرصت برای او باقی است که تا پایان ماه شوال این فعل را انجام دهد. روزه ششه مستحب و پشت سرهم است و در آن توقفی نیست.  

1 دیدگاه

  1. درخواست. از. روحانیون. محترم. اوز

    از روحانیون محترم. انتظار می رود. برای. کمبود. ادارات. واستقرار. ادارات مورد نیاز. مردم. مانند. ثبت. اسناد. واملاک. دادگاه. دفتر پلیس ۱۰. که. باعت میشود. مردم مسلمان. اوز. کمتر. به. لار. وگراش بروند. وکارهای. ثبتی. وحقوقی. واداری خودشان. در شهر. اوز انجام. گیرد هم. درجلسات. ومجامع رسمی. مطرح. وپیگیری. نمایند. اینشالله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد