۱۱۳ دقیقه پس از غروب بر صحنه تئاتر اوز

نمایش «۱۱۳ دقیقه پس از غروب» کاری از گروه هنری صبا گراش به کارگردانی علی فخری، از ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲ به روی صحنه‌ی سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه عمومی شهر اوز می‌رود.

«۱۱۳ دقیقه پس از غروب» که در ژانر درام و تریلر (تعلیق‌آمیز) می‌گنجد، نوشته‌‌ی سیلویا خوری، نمایشنامه‌نویس آمریکایی است که با عنوان اصلی «فروختنِ کابُل» در سال ۲۰۲۲ یکی از سه نامزد نهایی جایزه‌ی معتبر پولیتزر در بخش نمایشنامه بود (+). این اثر را مسعود غفوری به فارسی ترجمه کرده و با کمک سونیا امانی و مشاوران دیگری به زبان افغانستانی برگردانده است.

عاطفه امین‌زاده، محمود علی‌پور، سارا آذربادگان و محمد رحمانی در این نمایش ۱۱۳دقیقه‌ای نقش‌آفرینی می‌کنند. حسن حسینی نیز برای این نمایش آهنگسازی کرده است.

سیلویا خوری نمایشنامه‌نویس جوانی اهل نیویورک آمریکاست و اصالتی فرانسوی-لبنانی دارد. چهار نمایشنامه‌ای که او تاکنون نوشته، مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفته و جوایز متعددی دریافت کرده است. نقطه‌ی اوج این توجه را نمایشنامه‌ی «۱۱۳ دقیقه پس از غروب» دریافت کرد که یکی از سه نمایشنامه‌ در لیست نهایی نامزدهای جایزه پولیتزر، یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان، شد.

این نمایش ساعت ۱۹ و ۳۳ دقیقه از ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه عمومی شهر اوز اجرا می‌شود. برای خرید بلیت اینترنتی به سایت لارتیک (اینجا) مراجعه کنید و یا به شماره روابط عمومی ۰۹۱۶۴۸۶۳۳۸۶ پیام بدهید. تماشای این نمایش برای افراد زیر ۱۳ سال مناسب نیست.

عوامل نمایش:

نویسنده: سیلویا خوری

کارگردان: علی فخری

مترجم و دستیار کارگردان: مسعود غفوری

بازیگران: عاطفه امین‌زاده، محمود علی‌پور، سارا آذربادگان، محمد رحمانی

آهنگساز: حسن حسینی

ترجمه به زبان افغانستانی: سونیا امانی

مشاوران: سید محمد حسینی، نصرت غلامی، سمیر امانی

روابط عمومی و تبلیغات: شیدا شرقی

گریم: ماشالله بلبلی

نور و تدارکات: محمدمهدی خازنی‌پور

صدا: فائزه آزاد

طراح صحنه: علی فخری و مسعود غفوری

ساخت دکور: محمد رستم‌پور، علی مرادی

دوخت لباس: سمیر امانی

طراحی پوستر و بروشور: محمد خواجه‌پور

طراحی و ساخت تیزر: محمد فخری

فیلمبرداری: کیوان محسنی

عکس: هادی افشار، نازنین کشاورز


1 دیدگاه

  1. یکبار که اعلام شد ولی نمایش ندادند ، امیدواریم این دفعه نمایش بدهند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد