دادستان لارستان در دانشگاه آزاد اوز: حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی را تشریح کرد

به مناسبت گرامیداشت روز قانون اساسی، همایشی تحت عنوان «حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی» در تالار فردوسی دانشگاه آزاداسلامی مرکز اوز برگزار شد.

به گزارش پسین اوز، این همایش به همت، انجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اوز برپا شد در این آئین که دانشجویان و گروهی از مسئولان و علاقمندان حضور داشتند فاطمه قاسمی مدرس دانشگاه به عنوان مجری جلسه را آغاز کرد. دادستان لارستان ضمن تبریک ایام هفته وحدت گفت: قانون اساسی آرمان های یک کشور است. اصول متعددی در قانون هستند که حقوق مردم را در نظر می گیرند و حقوق شهروندی در سال ۱۳۸۳ در ایران تدوین و تثبیت شد.

سیدابراهیم مرتضوی افزود: وقتی می گوییم شهروند این مفهوم پیش می آید که حتما باید فرد در شهر زندگی کند ولی موضوع حقوقی است و شامل روستائیان و شهرنشینان می شود. دادستان لارستان با بیان این که شغل و کار باعث امنیت جامعه می شود گفت: بین ۹۰ تا ۸۵ درصد زندانیان به دلیل بیکاری و عدم شغل، مجری شناخته شده اند. و این یعنی از حقوق شهروندی دور مانده اند است. بنابراین دولت موظف است مسکن، شغل و سایر امکانات رفاهی برای مردم تامین کند. مرتضوی حقوق شاکی، متهم (تحت نظر) و محکوم را طبق اصول شهروندی تشریح کرد. در ادامه به چند پرسش کتبی و شفاهی نیز پاسخ داد.

سه تن از دانشجویان رشته حقوق قضائی به نام های پوران خانعلی زاده، سعید فتوحی خاطره و حاجی پور مقالات خویش را درباره حقوق شهروندی قرائت کردند. در ادامه جلسه عبدالرحیم مقیمی استاد دانشگاه و رئیس شورای لارستان از حضور اساتید، دانشجویان و مردم و دادستان لارستان سپاسگزاری کرد و گفت: الحق، برگزاری چنین جلساتی بسیار مفید و ارزشمند است. وی به دانشگاه آزاد اوز تبریک گفت.

پس از پایان جلسه عمومی، جلسه ای خصوصی در دانشگاه تشکیل و رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سخنان دادستان به عنوان یک کلاس درس بهره بردیم عبدالعزیز خضری افزود: هدف دانشگاه ارتقاء یادگیری دانشجویان و سایر مردم است. در پایان مرتضوی دادستان لارستان ضمن تمجید از مدیریت دانشگاه، هیات امناء، خیرین و مردم اوز گفت: واقعا دانشگاهی زیبا و درخور مردم فرهنگی اوز تاسیس شده است و از قسمت های مختلف دانشگاه بازدید شد. 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد