اوزیها در کویت

عنایت الله نامور: کشف نفت در کویت بازار کار را رونق داد و کارگرانی را از کشور های منطقه به خود جلب کرد . در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی عده بالنسبه زیادی از اوزیها به کویت رفته و در آنجا ساکن و مشغول کار و فعالیت شدند. تعدادی از آنان به تجارت و کار در مغازه ها و بازار مشغول شده و عده دیگری در گروه های مختلف در کار اکتشاف و بهره برداری از چاه های نفت و لوله کشی و پالایشگاه و غیره به کار پرداختند.


عکسی که مشاهده می کنید این گروه از اوزیها را نشان می دهد که در سال ۱۹۵۸ میلادی حفاری چاه ها نفت کویت مشغول فعالیت و کار بوده اند.
از راست :محمد اسماعیل خضری، احمد بهنام، از قلات محمد بهنام، محمد خضری (بانک)، علی ملایی و یوسف فرزانه
گفتنی است که کشور کویت با عربستان و عراق همسایه است و از لحاظ وسعت از همه کشورهای همسایه کوچکتر اما به دلیل صنعت نفت قوی آوازه آن در دنیا پیچید.
بدیهی است ساکنان جنوب کشورمان به ویژه لارستان و منطقه اوز شناخت کافی از کویت داشته و سالیان متمادی برای امرار معاش به آنجا مسافرت می کردند.

1 دیدگاه

  1. آیا آماری از تعداد اوزیهای مقیم کویت که با اوز در ارتباط باشند یا رفت و آمد به اوز داشته باشند وجود دارد.؟ اگر امکان دارد بصورت تقریبی اعلام فرمائید. البته در مورد آقای عبدالحمید امیدوار خیر محترم بیمارستان اطلاع دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد